Wykorzystaj zmysł dotyku, dzięki Tłoczeniu. Uwypuklaj, odkształcaj, wyciskaj niekonwencjonalne wzory. Zaprezentuj się kreatywnie i wyjątkowo.

 

proces

Tłoczenie to proces polegający na wyciskaniu wybranych elementów przy pomocy specjalnej metalowej matrycy/patrycy. W zależności od rodzaju oraz grubości zastosowanego podłoża może, ale nie musi ono przebijać na drugą stronę (lustrzane odbicie). Możliwe jest zastosowanie tłoczenia na wcześniej wykonany wydruk lub stosować tłok bez poddruku tzw. ślepy tłok. Tłoczenie idealnie sprawdza się w produktach typu: tłoczone wizytówki, dyplomy z tłoczniem, tłoczone zaproszenia oraz vouchery.

pamiętaj

W przypadku tłoczenia na zadruk, tłok może nie spasować się idealnie z drukiem, istnieją tolerancje przesunięć do 1mm. Drobne i cienkie elementy mogą nie wyjść idealnie w przypadku tłoczenia. Idealne spasowanie druku z tłokiem możliwe jest w technologii druku letterpress, gdzie tłoczenie jest uzyskiwane podczas jednocześniego zetknięcia matrycy/farby i papieru. Skontaktuj się z nami, ocenimy jakiego typu tłoczenie zastosować.

czas

Czas realizacji produktów tworzonych z użyciem hotstampingu to ok. 3-5 dni roboczych.